mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / SBASHK kërkon nga MASHT që të reagojë pas vendimit të kryetarit të Dardanës për mbylljen e disa shkollave
SBASHK kërkon nga Ministria e Arsimit që të reagojë pas vendimit të kryetarit të Dardanës për mbylljen e disa shkollave

SBASHK kërkon nga MASHT që të reagojë pas vendimit të kryetarit të Dardanës për mbylljen e disa shkollave

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës ka reaguar ndaj vendimit të kryetarit të komunës së Dardanës, Qëndron Kastrati, për reformën në arsim në shkollat e kësaj komune. SBASHK-u përmes një njoftimi për media ka thënë se ideja e Kastratit është kundërshtuar nga nxënësit, prindërit dhe punëtorët arsimor. Sipas njoftimit, prindërit, nxënësit dhe mësimdhënësit në këto fshatra qëndrojnë në mbrojtje të shkollave të tyre dhe kanë përkrahjen e kolegëve nga Dardana dhe e tërë Kosova. Tutje SBASHK-u përmes këtij njoftimi thekson se nëse MASHT përmes zyrtarëve të lartë e të inspektorëve nuk vepron tani, gjendja do të komplikohet edhe më shumë.

Kontrolloni gjithashtu

21 vjet nga rënia e dëshmorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mjekut të luftës dhe humanistit Dr. Lec Gradicës

21 vjet nga rënia e dëshmorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, mjekut të luftës dhe humanistit Dr. Lec Gradicës

Sot bëhen 21 vite nga rënia e mjekut dëshmor Lec Gradica. Për të nderuar veprimtarinë ...