KEK
Fillimi / Lajmet / Sejdiu: Protestat nuk do të ndalen deri sa të ndalet demarkacioni

Sejdiu: Protestat nuk do të ndalen deri sa të ndalet demarkacioni

Derisa në Kuvend po mbahet seanca e radhës, afër objektit të Kuvendit po protestohet kundër Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi për të cilën ekspertët e shquar dje ofruan fakte të shumta se kjo marrëveshje është e dëmshme për Kosovën për arsye të shumta. Gjatë fjalës para masës protestuese, nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu theksoi se po qëndrojmë para Kuvendit të Kosovës për të protestuar deri në ndaljen e demarkacionit që i fal tokat tona Malit të Zi. Pas një vitit argumentesh e rezistence dje edhe shkencërisht u vërtetua se komisionin ka mashtruar qytetarët dhe është vërtetuar që demarkacioni i fal Malit të Zi tetë mijë hektar. Ky demarkacion duhet të ndalet, jemi këtu të fillojmë protestat deri në ndaljen e kësaj marrëveshje, theksoi në mes tjerash, nënkryetari I Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...