leoni

Selim Pacolli: Përvoja e suksesshme në menaxhim më ka shtyrë t’i hyjë garës për postin e kryetarit të kryeqytetet

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga Aleanca Kosova e Re, Selim Pacolli, ka bërë me dije se përvoja e suksesshme në menaxhim e ka shtyrë t’i hyjë garës për të parin e kryeqytetit. Ai ka thënë se programi i tij dhe i AKR’së parasheh zhvillimin e Prishtinës dhe shndërrimin e saj në kryeqytet të rinisë. Në një intervistë për ‘Epokën e Re’, Pacolli ka treguar se qëllimi i tij i vetëm në këtë garë është ta kthejë Prishtinën në qendër të rëndësishme të botës shqiptare për ekonomi. Ai ka premtuar se do ta zgjerojë bazë e votës së partisë meqë, sipas Pacollit, Prishtina është bastion i AKR-së. Pavarësisht prej garës së ortë, ai është shprehur i bindur se do t’i fitojë zgjedhjet e 22 tetorit. Pacolli thotë se i respekton kandidaturat e partive të tjera por, sipas tij, aktiviteti partiak i ka konsumuar ata kandidatë.

Kontrolloni gjithashtu

21 vjet nga masakra mizore e civilëve shqiptarë në Mejë të Gjakovës nga forcat policore e ushtarake serbe

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, kanë shkallë tejet të ulët të përfundimit me aktgjykime

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, vazhdojnë të kenë …