MIT
mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Senatorët nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Chris Murphy dhe Ron Johnson do të qëndrojnë këtë javë në Kosovë
Senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson do të qëndrojnë këtë javë në Kosovë

Senatorët nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Chris Murphy dhe Ron Johnson do të qëndrojnë këtë javë në Kosovë

Dy senatorët amerikanë pritet që këtë javë të vizitojnë Kosovën, ata do të kërkojnë për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi. Në prag të zgjedhjeve të 6 tetorit, senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson do të qëndrojnë në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur senatori demokrat Chris Murphy. Ai ka thënë se me senatorin republikan Peter Beyer nuk janë të lejuar që të hynë në Rusi, në vizitën e paraparë atje bashkë me një delegacion të kongresit. Murphy shkruan në twitter se do të vizitojnë Kosovën, Serbinë dhe Ukrainën. “Rusia nuk na lejon brenda, por Ron Johnson dhe unë do të vizitojmë Ukrainën, Serbinë dhe Kosovën këtë javë, për të dëshmuar mbështetjen dypartiake për Qeverinë e re të Ukrainës dhe për vazhdimësinë e  dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës”, ka shkruar në një postim në Twitter senatori Chris Murphy.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Nuk ka kuptim të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Haradinaj: Nuk ka zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet ...