KEK
Fillimi / Lajmet / Shtetet e Bashkuara i largojnë masat kufizuese për pasagjerët nga Britania e Madhe dhe të shteteve evropiane
Shtetet e Bashkuara i largojnë masat kufizuese për pasagjerët nga Britania e Madhe dhe të shteteve evropiane

Shtetet e Bashkuara i largojnë masat kufizuese për pasagjerët nga Britania e Madhe dhe të shteteve evropiane

Amerika po zbut kufizimet në udhëtime shkaku i koronavirusit, duke i rihapur për pasagjerët e Britanisë së Madhe, të BE-së dhe shteteve tjera. Nga nëntori, udhëtarët e huaj do të lejohen të udhëtojnë në Amerikë nëse janë plotësisht të vaksinuar, dhe t’i nënshtrohen testimit apo gjurmimit të kontakteve, raporton BBC. Shtetet e Bashkuara kanë pasur kufizime strikte në udhëtime që nga viti i kaluar. Lëvizja është përgjigje ndaj kërkesës së madhe të aleatëve evropianë, dhe nënkupton se familjet që janë ndarë nga kufizimet mund të ribashkohen. Koordinatori për COVID-19 i Shtëpisë së Bardhë, Jeff Zients, ka njoftuar për rregullat e reja të hënën. “Më me rëndësi është se të huajt që udhëtojnë në SHBA duhet të jenë plotësisht të vaksinuar”, ka thënë Zients.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i FSK-së mori pjesë në takimin vjetor bilateral ...