leoni

Shumë karrige bosh në sallën ku po mban kuvendin e saj Partia Demokratike

Partia Demokratike e Shqipërisë mblodhi sot Kuvendin Kombëtar të saj. Ajo që ka tërheq më së shumti vëmendjen është numri i madh i karrigeve bosh. Gjatë fjalës para të pranishmëve në këtë Kuvend, Luçiano Boçi ka kërkuar që të mos numërohen sa delegate janë në sallë por që të lexohen idealet e atyre që janë të pranishëm. Mediet në Shqipëri kanë kujtuar se përderisa në Kuvendin e 2 viteve më parë, Partia Demokratike deklaronte 4 mijë e 920 delegatë, sot zyrtarisht numërohen 1 mijë e 600 delegatë. Megjithkëtë, Sali Berisha vazhdon të besoj se ai do t’ia dal t’I bind qytetarët për të treguar mosbndje nga pushtetit dhe do të ngriten në protesta për ta rrëzuar Qeverinë Rama!

Kontrolloni gjithashtu

29 vjet nga bashkimi i Gjermanisë që kishte synim që dy pjesët e vendit të jenë të zhvilluara në të njëjtën masë

Qeveria gjermane ka mohuar në mënyrë kategorike pretendimet e Kremlinit se Berlini po planifikon luftë me Rusinë

Qeveria e Gjermanisë  ka hedhur poshtë pretendimet e Kremlinit se Berlini po planifikon luftë me …