KEK
Fillimi / Lajmet / Si shkak i vërshimeve nga reshjet e fundit është bllokuar rruga Sllatinë-Vragoli, ku janë krijuar kolona të gjata
Si shkak i vërshimeve nga reshjet e fundit është bllokuar rruga Sllatinë-Vragoli, ku janë rijuar kolona të gjata

Si shkak i vërshimeve nga reshjet e fundit është bllokuar rruga Sllatinë-Vragoli, ku janë krijuar kolona të gjata

Si shkak i reshjeve të furishme të shiut dhe borës gjatë ditëve të fundit ka pasur vërshime në shumë pjesë të vendit. Si rrjedhojë e tyre janë krijuar edhe vështirësi edhe në komunikacion ku ujë e ka vërshuar edhe rrugët. Një situatë e tillë është edhe sot në rrugën Pejë – Prishtinë.  Dëgjues të radios Kosova e Lirë kanë informuar së janë krijuar kolona të madhja në rrugën Fushë Kosovë Sllatinë (Aeroport) është për shkak që në fshatin Miradi dhe Vragoli magjistralja është bërë thuajse e pakalueshme nga uji. Kështu atyre që janë nisur në këtë rrugë apelohen që të kthehen, spese mund të mbesin gjithë ditën në kolonë.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj merr përkrahje për zgjedhjet e 14 shkurtit në takim me bashkëluftëtarët në Astrazup

Fatmir Limaj merr përkrahje për zgjedhjet e 14 shkurtit në takim me bashkëluftëtarët në Astrazup

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka marrë përkrahje masive për zgjedhjet e 14 shkurtit ...