MIT
kek
mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
valamobile
Fillimi / Lajmet / Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë sot pritet ta marrë vendimin, nëse do të ketë grevë në arsim apo jo
Mësuesit e klasave 1-5 kërkojnë barazim të koeficientit të pagave me mësimdhënesit e klasave 6-9

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë sot pritet ta marrë vendimin, nëse do të ketë grevë në arsim apo jo

Sindikata e Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë sot nga ora 14:00, pritet ta mbledh Këshillin Drejtues. Këshilli i SBASHK-ut pritet ta marrë vendimin, nëse do të ketë grevë, apo do të vendoset për hapa të tjerë. “Ju njoftojmë se SBASHK-u sot me datë 10.01.2019 në ora 14:00, në zyrat e veta në Qendrën e Studentëve në Prishtinë, ka ftuar në mbledhjen e jashtëzakonshme Këshillin Drejtues, ku në mbledhje do të jenë prezentë edhe të gjithë Kryetarët e Sindikatave Komunale si dhe atyre të Universiteteve, në të cilin takim do të diskutohet për këto çështje”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Motoristët nga Kroacia vizituan Kompleksin Memorial në Prekaz

Motoristët nga Kroacia vizituan Kompleksin Memorial në Prekaz

Për nder të 20-vjetorit të çlirimit të komunës së Skenderajt, motoristët nga Kroacia kanë vizituar ...