MIT
akp deri me 5 maj
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
valamobile
Fillimi / Lajmet / Sllobodan Petroviq: Nuk ka njeri që mund të më detyrojë të kem konflikt me fqinjët e mi, shqiptarë e të tjerë
Sllobodan Petroviq: Nuk ka njeri që mund të më detyrojë të kem konflikt me fqinjët e mi, shqiptarë e të tjerë

Sllobodan Petroviq: Nuk ka njeri që mund të më detyrojë të kem konflikt me fqinjët e mi, shqiptarë e të tjerë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i partisë serbe SLS, Slobodan Petroviq, në një konferencë për media ka treguar detajet e sulmit të sotëm që ndodhi ndaj tij. Ai ka deklaruar se sulmi ndaj tij nuk ishte i rastit dhe se nuk ndihet i frikësuar por se akti i tillë përbën shqetësim për të, familjen  e miqtë e tij. “Policia me siguri ka dosje për atë person, por edhe ju mund ta vërtetoni përmes rrjeteve sociale se për çfarë njeriu është fjala. Para një ore isha në lokal ku ishte ai me një person tjetër, ku filloi të gjuajë fjalë, më ofendoi dhe më shau.  Petroviq tha se nuk ka politikë e as kryetar ë mund t’a detyrojë atë dhe kolegët e tij partiak që ta ndryshojnë politikën e tyre dhe se ‘nuk ka njeri që mund të më detyrojë të kem konflikt me fqinjët e mi, që të rrihemi apo të luftojmë dhe se një politikë e atillë ka shkaktuar me qindra e mijëra viktima e njerëz, që kanë mbetur pa kulm në kokë’, ka saktësuar Petroviq.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...