KEK
Fillimi / Lajmet / Sot janë larguar edhe gjashtë familje nga banesat në lagjen “Dardania”
familje në Lagjen "Dardania", në Prishtinë

Sot janë larguar edhe gjashtë familje nga banesat në lagjen “Dardania”

Sot janë larguar edhe gjashtë familje nga banesat në lagjen “Dardania”, të cilat i kanë shfrytëzuar që nga paslufta. Policia sot ka larguar gjashtë familje nga këto banesa, ndërkohë më 10 korrik pritet të largohen edhe gjashtë familje tjera. Banorët janë ankuar për largimin e tyre nga këto banesa, duke thënë se kanë dërguar kërkesën në organet gjegjëse për mundësitë e blerjes së banesave, por thanë se nuk kanë marrë përgjigje. Banorët sot janë ankuar se edhe kamionin që i ka bart gjësendet nga banesa është dashur ta paguajnë ata. Rreth  135 familje që kanë shfrytëzuar këto banesa që nga paslufta.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...