Sot ka nderuar jetë veterani i UÇK-së, Shasivar Ajazaj

Sot ka nderuar jetë veterani i UÇK-së, Shasivar Ajazaj

Zafir Berisha ka bërë me dije se ka vdekur bashkëluftëtari i tij, Shasivar Ajazaj. Berisha ka thënë se Ajazaj ishte një model i ushtarit të vendosur, i cili përkundër plagëve të marra në betejën e Buçes, nuk i është ndarë luftës për liri . “Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës miku ynë”, ka shkruar, Zafir  Berisha.

Kontrolloni gjithashtu

Malishevë: U mbajt sesioni shkencor “Qëndresa e Llapushës dhe trojeve tjera shqiptare 1912-1952”

Sot në Malishevë, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 16 Qershorit – Ditës së …