Sipas përllogaritjeve të bëra nga Reuters deri më tani mbi katër milonë njerëz në botë e kanë humbur jetën nga Covid-19

Sot kanë vdekur 4 të infektuar me virusin korona, janë paraqitur 643 raste të reja, janë shëruar 2 mijë e 28 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga  4 mijë e 43    testime  sa janë bërë në nivel vendi, 643 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore  janë shënuar katër  raste të  vdekjeve. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar   2  mijë e 28 të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 204 mijë e 632. Numri i rasteve aktive ka zbritur 14 mijë e 639  të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Bamieh

Maria Bamieh: Në vend se të urohesha për paraqitje e provave të korrupsionit në EULEX, më larguan nga puna

Ish prokurorja e EULEX-it që paraqiti provat e korrupsionit në këtë mision e nga ku …