KEK
Fillimi / Lajmet / Sot në Gjykatën Speciale mbahet konferenca e tretë statusore ndaj ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa
Salih Mustafa

Sot në Gjykatën Speciale mbahet konferenca e tretë statusore ndaj ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa

Gjykata Speciale ka caktuar konferencën e tretë të statusit në rastin e ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa. Data për mbajtjen e konferencës së tretë statutore është caktuar për 14 dhjetor, në orën 15:00. Mustafa është i arrestuari i parë nga Specialja. Më 28 shtator, ai nuk kishte nuk kishte pranuar të deklarohet për akuzat që lidhen me kinse krime lufte në Kosovë. Më 28 tetor, ish-eprori i UÇK-së është deklaruar i pafajshëm për katër akuzat e ngritura ndaj tij nga Specialja. Ndërkaq, më 23 nëntor  gjykata ka vendosur që Mustafës t’i vazhdohet paraburgimi.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...