KEK
Fillimi / Lajmet / Sot në Gjykatën Speciale mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon zgjatjen e afatit kohor për apelimin e vendimit mbi mocionet që sfidojnë juridiksionin e Speciales

Sot në Gjykatën Speciale mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Në Gjykatën Speciale në Hagë sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Ish-kryetari i vendit Hashim Thaçi, ish-kryekuvendarët Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi si dhe ish-deputeti Kuvendit të Kosovës Rexhep Selimi po akuzohen se si drejtues të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kishin kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin ...