KEK
Fillimi / Institucionet / Sot në Komunën e Deçanit, asnjë i infektuar me COVID-19, një i shëruar

Sot në Komunën e Deçanit, asnjë i infektuar me COVID-19, një i shëruar

Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, sot në komunën e Deçanit nuk ka pasur asnjë të infektuar, ndërsa një person është shëruar plotësisht nga COVID19. Numri i rasteve aktive të mbetura në komunën e Deçanit me virusin SARS-CoV-2 është 37, të shëruar janë 33 dhe totali i rasteve deri më sot është 70. Urojmë që edhe rastet e tjera të shërohen së shpejti, por ju mos harroni t’i respektoni udhëzimet.

#mbajmaskën,

#distancë,

#dezinfektoduart.

Kontrolloni gjithashtu

Smajl Latiti reagon pas arrestimit të krerëve të OVL të UÇK-së

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, përmes një postimi të tij në facebook ka ...