Fillimi / Lajmet / Sot nuk ka të vdekur nga virusi korona, janë paraqitur 4 raste të reja, janë shëruar 22 të infektuar
Covid

Sot nuk ka të vdekur nga virusi korona, janë paraqitur 4 raste të reja, janë shëruar 22 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 mijë e 474  testime sa janë bërë në nivel vendi, 4 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 22 të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157 mijë e 570. Numri  përgjithshëm i rasteve aktive ka zbritur në  4o7 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...