Fillimi / Lajmet / Sot nuk u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 20 raste të reja, janë shëruar 31 të infektuar
Shtatë raste të reja me virusion korona, një rast i vdekjes dhe 199 qytetarë janë shëruar gjatë 24 orëve

Sot nuk u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 20 raste të reja, janë shëruar 31 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit të Shëndetësisë Publike  ka bërë të ditur se nga 2 mijë e  72 testime sa janë kryer sot, në nivel vendi, 20 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin corona. Gjatë kësaj periudhe kohore, janë shëruar 31  të sëmurë, Numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në  157 mijë e 256, ndërsa numri i rasteve aktive ka zbritur në 427 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Joe Biden: Agjenda ime nuk është kundër Rusisë apo dikujt tjetër, por është për Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Presidenti amerikan Joe Biden paralajmëron Rusinë për Ukrainën

Kryetari amerikan, Xho Bajden,  u zotua se do ta bëjë shumë të vështirë për kryetarin ...