Sot nuk u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, u evidentuan 15 raste të reja, ndërsa janë shëruar 56 të infektuar

Sot nuk u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, u evidentuan 15 raste të reja, ndërsa janë shëruar 56 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se sipas të dhënave  zyrtare nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga 2 mijë e 579 testime a janë kryer sot në nivel vendi vetëm  15 pacientë  kanë rezultuar pozitiv me virusincorona. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar edhe 56 të sëmurë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në  156 mijë e 812. Nnumri i përgjithshëm i rasteve aktive ka zbritur në  745 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në krye të një delegacioni ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë

Deputeti i PDK-së dhe anëtar i Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian,  Elmi Reçica së bashku …