Sot u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, janë shënuar 25 raste të reja, ndërsa janë shëruar 362 të infektuar

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 11 raste të reja, janë shëruar 11 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga  një  mijë e   985 testime sa janë bërë në nivel vendi, 11 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore  nuk  është shënuar asnjë rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 11  të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157 mijë e 925 Numri  përgjithshëm i rasteve aktive është  314 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Zelensky

Volodimir Zelensky është përgjigjur ashpër në deklaratën e ish-sekretarit amerikan të shtetit, Henry Kissinxher

Kryetari Ukrainës, Vladimir Zelensky është përgjigjur ashpër në deklaratën e ish-sekretarit amerikan të shtetit, Henry …