MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Sot përkujtohen heronjtë e kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu në 29 vjetorin e rënies heroike të tyre
Sot përkujtohen heronjtë e kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu në 29 vjetorin e rënies heroike të tyre

Sot përkujtohen heronjtë e kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu në 29 vjetorin e rënies heroike të tyre

Data 2 nëntor e vitit 1989, shënon ditën kur në Kodrën e Diellit në Prishtinë, pas disa orë luftimesh, kanë rënë heroikisht: Afrim Zhitia dhe  dhe Fahri Fazliu.  Në nderim të këtyre heronjve sot nga  ora 10:00 mbahen homazhe  në fshatin Llugë tek obelisku i heroit të kombit Afrim Zhitia! Pastaj në ora 12:00 tek shtatorët e heronjve, Fahri dhe Bahri Fazliu, në fshatin Llaushë të Besianës! Në ora 14:00 do të behën nderime në Kodrën e Diellit në Prishtinë, në vendin ku kanë rënë heroikisht heronjtë e kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu! Ndërsa ora 15:00 në Kryeministri bëhet promovimi i pullave postare nga Posta e Kosovës kushtuar heronjve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin dhe garantuar sundimin e ligjit mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Kadri Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka takuar një biznesmen që ishte viktimë e ...