MIT
kek
mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
valamobile
Fillimi / Lajmet / Shpend Ahmeti paralajmëron shkarkimin e tre drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje në komunën e Prishtinës
Ahmeti: Përderisa Beogradi e ka dinamizuar aktivitetin e tij politik kundër integrimit të serbëve të Kosovës, BE heshtë

Shpend Ahmeti paralajmëron shkarkimin e tre drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje në komunën e Prishtinës

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka pranuar se është në prag të shkarkimit të tre drejtorëve të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë se pritjes së tij 5-muaj ofertës për koalicion me Vetëvendosjes po i vjen fundi, edhe pse  i kemi  ofruar  numrin më të madh i drejtorive brenda koalicionit.  Nëse nuk merr përgjigje së shpejti, i pari i PSD-së dhe i Prishtinës, thotë se do të vazhdojë me vendimin për shkarkim. Ndërsa në Lëvizjen Vetëvendosje thonë se nuk iu interesojnë kërcënimet e Ahmetit për largim të drejtorëve, pasi, sipas tyre, ata do të punojnë për realizmin e 100 pikave, me ose pa drejtorët e tyre në ekzekutiv. Asamblist i kësaj partie Egzon Azemi e akuzon Ahmetin se  komunën e Prishtinës po e konsideron si pronë të tijën private. Javën e kaluar, Partia Socialdemokrate dhe Lëvizja Vetëvendosje e kanë ndërprerë bashkëpunimin edhe në komunën e Dardanës.

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Qosja: Jam pro shkëmbimit të territoreve me Serbinë, kundër ndarjes

Akademiku i shquar Rexhep Qosja ka drejtuar kritika ndaj klasës politike

Akademiku i shquar, Rexhep Qosja ka drejtuar kritika të ashpra ndaj ndaj klasës politike të ...