leoni

Thaçi dhe Haradinaj

Takimi i krerëve të Shtetit në zyrën e presidentit, për procesin e dialogut, duke se ka përfunduar me përplasje

Takimi i krerëve më të lartë të Shtetit  i mbajtur në Presidencë, lidhur me procesin e dialogut, duket se  ka përfunduar me përplasje mes krerëve të shtetit. Nga disa medie bëhet e ditur se kryeministri, Haradinaj është shprehur i bindur që kufijtë dhe territori nuk do të diskutohen me Serbinë. Ajo që mendoj që është me rëndësi, është të qartësohen pozicionet institucionale, të kemi qëllim të qartë institucional, që territori, kufijtë nuk diskutohen dhe nuk janë çështje për diskutim në fazë të dialogut dhe kjo është rëndësia, pastaj është shumë më rëndësi që opozita dhe të gjithë të tjerët të jenë pjesë e dialogut, është cituar të ketë thënë Haradinaj. Për shkak të mospajtimeve paraditen e së enjtes është përmendur edhe prishja e koalicionit dhe shkuarja në zgjedhje të parakohshme.

Kontrolloni gjithashtu

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara …