kek
MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Të premten mbahet Akademi përkujtimore për jetën dhe veprën e dëshmorit të kombit, Rrustem Hyseni
Të premten mbahet Akademi përkujtimore për jetën dhe veprën e dëshmorit të kombit, Rrustem Hyseni

Të premten mbahet Akademi përkujtimore për jetën dhe veprën e dëshmorit të kombit, Rrustem Hyseni

Me rastin e 20 vjetorit të rënies heroike të dëshmorit të kombit, historianit Rrustem Hyseni, Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” Fakulteti Filozofik, Departamenti i Historisë organizon Akademi përkujtimore për jetën dhe veprën e dëshmorit. Akademia mbahet në Sallën Nr. 14 të Fakultetit Filozofik ditën e premte me 26 prill 2019 në orën 11:00.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi dekoron pas vdekjes me urdhrin “Hero i Kosovës” ish-luftëtarin e UÇK-së, hoxhën Avdyl Krasniqi

Kryetari Thaçi dekoron pas vdekjes me urdhrin “Hero i Kosovës” ish-luftëtarin e UÇK-së, hoxhën Avdyl Krasniqi

Kryetari i Kosovës Hashim Thaçi ka dekoruar pas vdekjes me urdhrin “Hero i Kosovës” Avdyl ...