KEK
Fillimi / Lajmet / Teuta Arifi i drejtohet Gruevskit: Mos luaj me zjarr se do të digjesh vet në të
Teuta Arifi i drejtohet Gruevskit: Mos luaj me zjarr se do të digjesh vet në të

Teuta Arifi i drejtohet Gruevskit: Mos luaj me zjarr se do të digjesh vet në të

Nënkryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot nga Tetova iu ka drejtuar kryeministrit të Maqedonisë, në detyrë, Nikolla Gruevski, duke i kërkuar të  mos të luajë me zjarr se do të  digjet vet në të. Ky mesazh i Teuta Arifit u dha  pas kërcënimeve të Gruevskit i cili tha se Ballkanit i duhet vetëm një shkëndijë që të eksplodojë. Arifi tha se çdo kush duhet të jetë i përgjegjshëm ndaj deklaratave të veta, çdo kush mund të tregohet i fuqishëm para mikrofonit, por trimëria  nuk është kjo, demokracia nuk është kjo, shumica kanë 67 deputetë në Kuvend  dhe kjo duhet të respektohet, sepse ashtu thonë edhe miqtë tanë ndërkombëtarë dhe ky është proces i mbyllur për BDI-në, Saktësoi Teuta Arifi.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...