mbpzhr grante
MIT
kek
Airport Adem Jashari
valamobile
Fillimi / Lajmet / Thaçi falënderoi senatorët e kongresistët amerikanë për kontributin e tyre në procesin e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës
Thaçi falënderoi senatorët e kongresistët amerikanë për kontributin e tyre në procesin e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës

Thaçi falënderoi senatorët e kongresistët amerikanë për kontributin e tyre në procesin e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë të udhëhequr nga senatori Xhemjs Inhofe. Thaçi falënderoi senatorët dhe kongresistët amerikanë për kontributin e tyre në procesin e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës. “Vizita e juaj pikërisht në 11 vjetorin e pavarësisë është dëshmia më e mirë e marrëdhënieve tona të shenjta ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së”, ka thënë presidenti Thaçi. Në anën tjetër, senatori republikan e ka uruar presidentin Thaçi dhe popullin e Kosovës për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. “Jam i nderuar që udhëheq delegacionin e Kongresit Amerikan në Kosovë. Kosova është një partner i rëndësishëm për Shtetet e Bashkuara dhe për NATO-n, pasi që punojmë së bashku në ndalimin e rritjes së agresionit rus në rajon”, ka thënë senatori Inhofe.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, së bashku me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Gjeneralin amerikan John Boyd, ...