Airport Adem Jashari
valamobile
kek
mbpzhr grante
MIT
Fillimi / Lajmet / Haradinaj, priti në takim një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë ne krye me senatori, Inhofe
Haradinaj, priti në takim një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë ne krye me senatori, Inhofe

Haradinaj, priti në takim një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë ne krye me senatori, Inhofe

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë të udhëhequr nga senatori James  Inhof, dhe i shoqëruar edhe nga ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Haradinaj me këtë rast, shprehu falënderim të posaçëm ndaj senatorëve dhe kongresistëve amerikanë që ishin sot në Kosovë në shënimin e 11- vjetorit të Pavarësisë. “Amerika është lidhja më e rëndësishme e Kosovës. Ne jemi përgjithmonë të rreshtuar krah Amerikës dhe jemi aleatët më besnikë të saj“, tha kryeministri Haradainaj duke shprehur po ashtu falënderim për mbështetjen e SHBA-së në të gjitha proceset nëpër të cilat po kalon Kosova e veçmas tani në këtë fazë të rëndësishme të përmbylljes së shumë temave të rëndësishme për vendin.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Haradinaj: Heroizmi i dëshmorëve të kombit do të na shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, së bashku me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Gjeneralin amerikan John Boyd, ...