mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
valamobile
MIT
Fillimi / Lajmet / Thaçi: Kosova është faktor stabiliteti dhe mbetet e përkushtuar për forcimin e paqes në rajon
Thaçi: Kosova është faktor stabiliteti dhe mbetet e përkushtuar për forcimin e paqes në rajon

Thaçi: Kosova është faktor stabiliteti dhe mbetet e përkushtuar për forcimin e paqes në rajon

Kryetari i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i ka pritur sot në një takim një delegacion të Asamblesë Parlamentare të NATO-s. Ai ka thënë se Kosova është dhe mbetet faktor stabiliteti dhe e përkushtuar për forcimin e paqes në rajon.

“Sot prita një delegacion të Asamblesë Parlamentare të NATO-s të kryesuar nga Paolo Alli, President i Asamblesë. Kosova është faktor stabiliteti dhe mbetet e përkushtuar për dialog me Serbinë dhe për forcimin e paqes në tërë rajonin tonë. NATO-ja është në Kosovë, por tani është koha që edhe Kosova të jetë në NATO”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Personat e plagosur para luftës në demonstrata kundër regjimit serb kërkojnë që t’u njihet e drejta e tyre me anë të ligjit

Personat e plagosur para luftës në demonstrata kundër regjimit serb kërkojnë që t’u njihet e drejta e tyre me anë të ligjit

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka ...