KEK
Fillimi / Lajmet / Thaçi: U fokusuam në domosdoshmërinë e hapjes së një faze të re të dialogut dhe pajtimit të Kosovës me Serbinë (!)
Thaçi - Vuçiq

Thaçi: U fokusuam në domosdoshmërinë e hapjes së një faze të re të dialogut dhe pajtimit të Kosovës me Serbinë (!)

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se në takimin e sotëm që pati  me kryetarin  e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, kanë diskutuar për domosdoshmërinë e hapjes së një faze të re të dialogut mes dy shteteve. “Në takimin e udhëhequr nga Mogherini, që zhvilluam me presidentin e Serbisë, Vuciq, u fokusuam në domosdoshmërinë e hapjes së një faze të re të dialogut, që do të qonte drejt një normalizimi të plotë dhe pajtimi të shteteve tona”, ka thënë Thaçi nga Brukseli në një intervistë për RTK-në.  “Ishte konkludim i përbashkët që vetëm pajtimi dhe normailizmi mes vendeve tona, paraqet më tepër paqe dhe stabilitet për rajonin dhe për vetet shtetet tona.  Ne i dhamë besimin e plotë për zonjën Mogherini për të ndërjmjetësim të këtij dialogu, ka thënë mes tjerash, HashimThaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...