MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Thaçi udhëton në Bruksel, për të marr pjesë në Samitin “Ballkani Perëndimor në mes të Shpresës dhe Realitetit”
Thaçi udhëton në Bruksel, për të marr pjesë në Samitin “Ballkani Perëndimor në mes të Shpresës dhe Realitetit”

Thaçi udhëton në Bruksel, për të marr pjesë në Samitin “Ballkani Perëndimor në mes të Shpresës dhe Realitetit”

Kryetari i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të marr pjesë në Samitin “Ballkani Perëndimor në mes të Shpresës dhe Realitetit”, të organizuar nga Friends of Europe. Thaçi në këtë samit do të flasë për marrëdhëniet e Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian, si dhe për zbehjen e ndikimit evropian mbi rajonin tonë. Po ashtu, kryetari si pjesë e panelit do të flasë edhe për dialogun në Bruksel dhe për përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...