leoni

Tre serbë të Kosovës janë arrestuar nga Policia, pasi dyshohen se kanë kryer veprën penale: Krime lufte kundër popullatës civile

Tre serbë të Kosovës  janë arrestuar nga Policia, pasi dyshohen se kanë kryer veprën penale “Krimet e luftës kundër popullatës civile”. Kështu bëri të ditur Prokuroria Speciale përmes një njoftimi për media. Ndërkaq, Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se arrestimi i tyre ka ndodhur në Vushtrri. Sipas policisë të arrestuarit dyshohet se kanë marrë pjesë në vrasje, tortura, shkatërrim prone dhe dëbim të popullatës civile në territorin e kësaj komune. Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, njofton policia.

Kontrolloni gjithashtu

Amerika i ndalon të gjitha importet e naftës së papërpunuar nga Rusia

Vendimi i paralajmëruar i vendeve të OPEC-ut, mund të shkaktoj rritje të çmimit të naftës

Vendet e OPEC-ut, ku bëjnë pjesëArabia Saudite, Rusia, Kuvajti, Omani dhe Algjeria, kanë paralajmëruar se …