kek
MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Trupa nga 10 vende anëtare të NATO-s e fillojnë sot stërvitjen ushtarake “Albanian Effort 19” në Bizë të Shqipërisë
Trupa nga 10 vende anëtare të NATO-s e fillojnë sot stërvitjen ushtarake “Albanian Effort 19” në Bizë të Shqipërisë

Trupa nga 10 vende anëtare të NATO-s e fillojnë sot stërvitjen ushtarake “Albanian Effort 19” në Bizë të Shqipërisë

Shqipëria mirëpret stërvitjen ushtarake “Albanian Effort 19” nga sot deri në 16 shtator, gjatë së cilës trupa nga 10 vende do të stërviten në Bizë. Lajmi u bë i ditur nga ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka sipas së cilës stërvitja në fjalë do të realizohet me pjesëmarrjen e më shumë vendeve aleate e partnere se kurrë ndonjëherë. “Shqipëria mirëpret stërvitjen ushtarake me pjesëmarrjen e më shumë vendeve aleate e partnere se kurrë ndonjëherë, “Albanian Effort 19″”, thekson Xhaçka. “Trupat dhe mjetet e forcave të armatosura nga Shqipëria, SHBA, Mbretëria e Bashkuar, Gjermania, Italia, Turqia, Kroacia, Polonia, Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut, do të stërviten 1 javë në Bizë, për të testuar aftësitë ndërhyrëse në kohë krizash dhe për të përmirësuar ndërveprimin mes aleatësh e partnerësh në operacionet e përbashkëta”, përfundoi ministrja Xhaçka.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër, Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...