mbpzhr grante
valamobile
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Tusk: Të fillojnë negociatat në përputhje me rekomandimet e Komisionit të negociatave
Donald Tusk

Tusk: Të fillojnë negociatat në përputhje me rekomandimet e Komisionit të negociatave

Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk me anë të një reagimi ka dhënë ‘dritën jeshile’ për sa i përket hapjes së negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Tusk gjatë një takimi me kryetarin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka thënë se tashmë duhet të ketë vetëm një vendim dhe ai është hapja e negociatave. Më pas ai ka thënë se pyetja për hapjen e negociatave për vendin tonë dhe Maqedoninë nuk është se nëse do të hapen, por kur do të hapen. “Unë besoj se mund të ketë vetëm një vendim: Të fillojnë negociatat në përputhje me rekomandimet e Komisionit si me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë. Pyetja sot nuk është nëse, por kur,” tha Tusk.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Ashtu siç kemi luftuar për çlirimin e Kosovës nga Serbia do ta luftojmë korrupsionin, nepotizmin dhe abuzimet

K.Veseli: Ashtu sikur e kam çliruar Kosovën nga Serbia njëzet vjet më parë, ashtu do ta çliroj edhe nga korrupsioni (!)

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë Konventës Festive të partisë, ku u zgjodh sërish kryetar ...