Sot bëhen 20 vjet nga rënia heroike e luftëtarit dhe heroit të kombit, Agim Ramadani

Ushtarët e Brigadës 138 të UÇK-së e përkujtojnë komandantin e tyre Agim Ramadanin

Pjesëtarët e ish-Brigadës 138 “Agim Ramadani”, të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës me rastin e 18 vjetorit të rënies heroike të komandantit Agim Ramadani, sot do të bëjnë homazhe pranë varrit të tij. Në një njoftim për media nga ish-ushtarët e Brigadës që mban emrin e heroit të kombit, pas rënies së tij, thuhet se homazhet do të bëhen në Kompleksin Memorial të Betejës së Koshares, duke filluar në orën 11:00. Agim Ramadani ka rënë më 11 prill të vitit 1999 në Betejën e Koshares aty edhe ku prehet trupi i tij bashkë me qindra dëshmorë të renë në këtë betejë.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi nuk ka arritur të fitojë mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë pas rivotimit që u bë në Tërnoc

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka marrë vetëm 598 vota, ndërkaq Kamberit i duheshin së …