KEK
Fillimi / Lajmet / Vazhdon të rritet numri i rasteve të evidentuara me COVID-19
Nga testimi i 649 mostrave gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 77 raste të reja me virusin korona

Vazhdon të rritet numri i rasteve të evidentuara me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se të shtunën në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 346 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 178 raste pozitive. Ndërkohë janë shëruar 5o pacient. Deri më tani, nga 25 mijë të dyshuar, pozitiv me virusin korona kanë dalë 3 mijë e 356 raste ndërsa numri i rasteve me fatalitet ka arritur në 66. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës numri aktiv i rasteve me koronavirus është 1 mijë e 416.

Kontrolloni gjithashtu

Rreth 30 mijë punëtorë që kanë humbur punën gjatë pandemisë rrezikojnë të mos i marrin 300 euro e premtuara

Rreth 30 mijë punëtorë që kanë humbur punën gjatë pandemisë rrezikojnë të mos i marrin 300 euro e premtuara nga shteti

Afër 30 mijë punëtorë që humbën punën gjatë pandemisë, mund të mos marrin 300 eurot ...