MIT
kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Veseli: Dorëheqja e miqve tanë amerikanë dhe britanikë nga Bordi AKKVP-së është një lajm i keq për Kosovën
Veseli bëri të ditur se pritet të ndërmarrë dhe iniciativa të tjera për të rregulluar statusin e veteranëve

Veseli: Dorëheqja e miqve tanë amerikanë dhe britanikë nga Bordi AKKVP-së është një lajm i keq për Kosovën

Kryetari i Kuvendit dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se dorëheqja e miqve tanë amerikanë dhe britanikë nga Bordi i Agjencisë Kosovare të Krahasimit dhe Verifikimit të Pronës është një lajm i keq për Kosovën dhe duhet të alarmohemi të gjithë. Ai ka shkruar më tutje se Liria, pavarësia dhe proceset e shtetndërtimit të Kosovës janë arritur vetëm falë mbështetjes së pakursyer të aleatëve dhe, po ashtu, vetëm me ndihmën e tyre mund t’i përballim sfidat që kemi përpara. Nepotizmi jo vetëm që po e dëmton shtetin tonë dhe po i detyron të rinjtë të ikin nga vendi, por edhe po i cenon rëndë marrëdhëniet jetësore me aleatët tanë më të ngushtë. Kjo ngjarje është dëshmi e qartë se lufta ndaj nepotizmit dhe korrupsionit është një domosdoshmëri, prandaj unë e kam nisur këtë luftë me një vendosmëri të madhe dhe do t’i shkoj deri në fund.

Kontrolloni gjithashtu

Kadri Veseli: Entuziazmin e fitores që po afrohet e kam ndier fortë në të gjitha takimet që kam pasur me qytetarët

Kadri Veseli: Entuziazmin e fitores që po afrohet e kam ndier fortë në të gjitha takimet që kam pasur me qytetarët

Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën disa takime ...