Fillimi / Lajmet / Vesli Klark: Rusia po kërcënon NATO-n me një me sulm nuklear, me qëllim që ta detyrojë të dorëzohet
Ish-komandanti Suprem i NATO-s pëp Europë, gjenerali Wesley Clark sot viziton Kosovën

Vesli Klark: Rusia po kërcënon NATO-n me një me sulm nuklear, me qëllim që ta detyrojë të dorëzohet

Ish gjenerali i NATO-s, Vesli Klark, ka deklaruar se Rusia po kërcënon NATO-n me një me sulm nuklear, me qëllim që ta detyrojë Aleancën Veriatlantike  të dorëzohet. Klark merr shembull mundësinë që Rusia ta sulmojë Varshavën dhe gjeneralët e NATO-s të hutuar nga e papritura  të thonë: O Zot na vjen shumë keq, nuk e kemi ditur se e keni me gjithë mend kërcënimin. Por pasi e keni nisur luftën bërthamore, merreni, ne po dorëzohemi. Rusët kanë një garniturë të re të armatimit nuklear dhe po ashtu kanë edhe një doktrinë të re ka saktësuar Vesli Klark, komandanti Suprem i NATO- s në kohën e sulmit të Aleancës kundër Serbisë e Malit të Zi,  në vitin 1999 gjatë luftës në Kosovë. (Sputnik B92)

Kontrolloni gjithashtu

Blerand Stavileci, PDK: Jemi kundër rritjes së çmimit të rrymës, Qeveria të mos e ngarkojë xhepin e familjeve

Blerand Stavileci, PDK: Jemi kundër rritjes së çmimit të rrymës, Qeveria të mos e ngarkojë xhepin e familjeve

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci përmes një konference për media ...