MIT
kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosja ka mundësi të organizojë një aksion simbolik kundër emërimit të Hashim Thaçit në postin e kryetarit
Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje mban sot mbledhje për të diskutuar rreth përgatitjeve për seancën konstituive

Vetëvendosja ka mundësi të organizojë një aksion simbolik kundër emërimit të Hashim Thaçit në postin e kryetarit

 Lëvizja Vetëvendosje nuk do të mjaftohet vetëm me bojkotimin e ceremonisë së inaugurimit të Hashim Thaçit në postin e kryetarit të vendit. Zyrtarë të këtij subjekti politik kanë lënë të hapur mundësinë e ndonjë aksioni simbolik kundër inaugurimit të Hashim Thaçit në postin e presidentit, i cili do të bëhet në sheshin Skenderbeu, ku pritet të marrin pjesë kryetar, kryeministra, diplomatë dhe personalitete nga vende të ndryshme. Bojkotimi i inaugurimit është paralajmëruar edhe nga dy partitë tjera opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...