Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
MIT
Fillimi / Lajmet / Kuvendi sot mban seancë solemne në të cilën do të bëhet betimi i Hashim Thaçit në postin e kryetarit
Thashim Thaçi - tretë

Kuvendi sot mban seancë solemne në të cilën do të bëhet betimi i Hashim Thaçit në postin e kryetarit

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë solemne, në të cilën do të bëhet betimi i Hashim Thaçit në postin e kryetarit. Senaca do të mbahet në ora 11.00 dhe në të do të merr pjesë edhe kryetarja e deritashme, Atifete Jahjaga. Inaugurimi i kryetarit të vendit do të bëhet më 8 prill në sheshin “Skenderbeu” ku pritet të marrin pjesë afër 1 mijë e 200 të ftuar  nga shumë vende të botës.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...