kek
tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Partia FJALA dënon sulmin kundër ish-ushtarit të UÇK-së, Nysret Krasniqi
Partia FJALA

Partia FJALA dënon sulmin kundër ish-ushtarit të UÇK-së, Nysret Krasniqi

Partia FJALA dënon fuqishëm sulmin fizik kundër  ish-ushtarit të UÇK-së Nysret Krasniqi, i cili ka qenë  edhe pjesëtar i njësisë speciale në Kuadër të UÇK-së. Ai ka luftuar e ka dhënë shumë për lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës, prandaj sulmi ndaj tij, është sulm kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është sulm mbi gjithë ata që luftuan për lirinë dhe Pavarësinë e vendit. Partia FJALA kërkoon nga institucionet e drejtësisë të ju japin dënimin e merituar sulmuesve të këtij ushtari dhe burri të madh.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...