MIT
kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Në 17-vjetorin e rënies përkujtohen dëshmoret: Mukadeze Lika, Jehona Raka, Lumnije Raka dhe Emsale Frangu
Në 17-vjetorin e rënies përkujtohen dëshmoret: Mukadeze Lika, Jehona Raka, Lumnije Raka dhe Emsale Frangu

Në 17-vjetorin e rënies përkujtohen dëshmoret: Mukadeze Lika, Jehona Raka, Lumnije Raka dhe Emsale Frangu

Sot përkujtohet 17 vjetori i rënies së dëshmoreve të luftës së UÇK-së: Mukadeze Lika- Muhaxheri, Jehona Raka, Lumnije Raka dhe Emsale Frangu, të cilat ranë trimërisht në fushë të betejës  më 9 prill të vitit 1999, në Lagjen Rakoc të Kaçanikut. Ora përkujtimore është organizuar nga gruaja Demokratike e Kosovës- Dega në Kaçanik, dhe mbahet në shtëpinë e Kulturës, “Xheladin Kurtaj”, në orën 14.00. Pastaj në orën 15:00, bëhen vizita dhe homazhe pranë pllakës përkujtimore te QKMF-ja Kaçanik, vizitë dhe homazhe pranë pllakës përkujtimore te vendi i rënies në ora 15:30 dhe në ora 16:00, homazhe te varrezat e dëshmorëve.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...