Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosja: Në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë është arrestuar aktivisti, Fatmir Fetahu
Vetëvendosje: Për vazhdimin e dialogut qeveria Hoti e hoqi reciprocitetin ndaj Serbisë por hoqi dorë edhe nga shëndetësia

Vetëvendosja: Në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë është arrestuar aktivisti, Fatmir Fetahu

Vetëvendosja ka njoftuar se mbrëmë, në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë, është arrestuar aktivisti i kësaj partie,  Fatmir Fetahu i cili  është arrestuar pa urdhërarrest nga Policia, përderisa po kalonte kufirin për të shkuar në pushime në Shqipëri. Mbrëmë në mesnatë, në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë, Policia ka arrestuar pa urdhërarrest aktivistin e qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan, Fatmir Fetahu. Ai ishte duke kaluar kufirin së bashku me familjen për të shkuar në pushime në Shqipëri dhe arrestimi i tij u bë pa u dhënë asnjë arsye. “Bëjmë thirrje për lirimin e menjëhershëm të aktivistit Fatmir Fetahu, dhe ftojmë institucionet e rendit dhe drejtësisë që të ndalin përndjekjen e padrejtë të aktivistëve tanë sipas urdhrave të këtij pushteti kriminal”, thuhet në reagimin e Vetëvendosjes.

Kontrolloni gjithashtu

Japonia e ndihmon sektorin e shëndetësisë në Kosovë me mbi 700 000 dollarë

Japonia e ndihmon sektorin e shëndetësisë në Kosovë me mbi 700 000 dollarë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim të ngarkuarin me punë të Ambasadës ...