MIT KS
Fillimi / Lajmet / Reuters i ka kushtuar rëndësi shenjtërimit të Nënës Terezës, që do të bëhet të dielën më 4 shtator
Anjezë Gonxhe Bojaxhiu e njohur si Nënë Tereza, (1910- 1997)

Reuters i ka kushtuar rëndësi shenjtërimit të Nënës Terezës, që do të bëhet të dielën më 4 shtator

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve Reuters i  ka kushtuar rëndësi shenjtërimit të Nënë Terezës, që do të bëhet të dielën,  më 4 shtator. Nobelistja, e cilësuar si njëra nga gratë më me ndikim në kishën katolike, shenjtërimin e së cilës e presin qindra mijëra njerëz, është përmbajta e përshkrimi prej saj. “Fituesja e çmimit nobel për paqe, Nënë Tereza ishte njëra nga gratë më me ndikim në historinë 2000 vjeçare të kishës katolike, e vlerësuar për punën e saj në njërën prej vendeve më të varfra të botës, në Kallkutë në  njërin prej qyteteve më të mëdha  të Indisë.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja Haradinaj-Stublla, bisedon virtualisht me homologun nga Malajzia, ministrin Hishammuddin, Tun Hussein

Ministrja Haradinaj-Stublla, bisedon virtualisht me ministrin e Jashtëm malajzias, Hishammuddin Tun Hussein

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, zhvilloi një ...