Fillimi / Lajmet / Vetëvendosja planifikon të organizonë peticion për zgjedhje

Vetëvendosja planifikon të organizonë peticion për zgjedhje

Zyrtar të lart të Vetëvendosjes kanë thënë janë duke planifikuar të organizojnë peticion për zgjedhje. Sekretarja e kësaj partie, Vlora Haxhimurati, dhe anëtarë i kryesisë, Liburn Aliu kanë thënë se tani Kosova është në krizë politike dhe zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje. Ata kanë paralajmëruar se do ta organizojnë një peticion online në të cilën do të kërkohet që vendi të shkojë në zgjedhje. “Protestat janë pjesë e Vetëvendosjes, ne si përjashtojmë asnjëherë, por njëherë për njëherë s’ka nevojë për protestë. Ne nuk përjashtojmë protestat si reagim ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese por se për momentin nuk ka nevojë për to, theksuar gjatë konferencës për medie, sekretarja eVetëvendosjes, Vlora Haxhimurati, dhe anëtarë i kryesisë, Liburn Aliu.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj-Stublla: Flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të valojë përherë mbi shtetin e Kosovës

Haradinaj-Stublla: Flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të valojë përherë mbi shtetin e Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë mishërim i lirisë, demokracisë dhe madhështisë globale, deklaroi të ...