mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Vjosa Osmani thotë se shteti nuk është vetëm territor, popull e pushtet shtetëror por është edhe ideal
Vjosa Osmani: Shteti nuk është vetëm territor, popull e pushtet shtetëror por është edhe ideal

Vjosa Osmani thotë se shteti nuk është vetëm territor, popull e pushtet shtetëror por është edhe ideal

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, gjatë ditës se shtune ka qëndruar në Kaçanik me rastin e përvjetorit të Kushtetutës së Kaçanikut. Ajo përmes një postimi  ka thënë se shteti nuk është vetëm territor, popull dhe pushtet shtetëror, por është ideal. “Njerëzit që i vunë themelet e shtetit, themeltarët e shtetit, në krye me dr. Rugovën, u udhëhoqën nga dija dhe guximi për të qenë të lirë. Shteti nuk është vetëm territor, popull e pushtet shtetëror. Është ideal. Ideali ynë është shteti i qytetarëve të barabartë, i integruar në vlerat e qytetërimit perëndimor. Kushtetuta e Kaçanikut është akti themeltar i realizimit të këtij ideali”, ka shkruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër,  Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...