KEK
Fillimi / Lajmet / Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja
Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka thënë se është gabim i rëndë të thuhet se vetëm individ të UÇK janë në Hagë, sepse atje është vet UÇK-ja. Çitaku ka qenë kritikuese ndaj atyre që kanë thënë se vetëm individ të Ushtrisë Çlirimtare janë në Hagë, por që atje është e tërë UÇK-ja. “Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja”, ka thënë Çitaku. Ish-ambasadorja ka komentuar edhe deklaratat e ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, në lidhje me UÇK dhe prezantimet e saj jashtë Kosovës. Çitaku tha se nuk e njeh personalisht Gërvallën, por se këto deklarata nuk duhet të thuhen nga një përfaqësuese, pasi që sipas saj problemet e brendshme duhet të mbahen brenda Kosovës, dhe jo të dalin jashtë.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin ...