VMRO-DPMNE e bllokon foltoren e Kuvendit të Maqedonisë

VMRO-DPMNE e bllokon foltoren e Kuvendit të Maqedonisë

Përdersi në Kuvendin e Maqedonisë vazhdon debati për shkarkimin e e prokurorit shtetëror, Marko Zvërlevski, deputetët e VMRO-DPMNE-së pak më parë knë bllokuar foltorën e Kuvendit. Pa të drejtë fjale në foltore fjalën e ka marrë deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski, për këtë arsye  kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka kërkuar që sigurimi të intervenojë. “E ftoj sigurimin ta vendos rendin. Antonio Milloshovski lëshojeni foltoren”, tha Xhaferi. Pasi që Milloshoski ka refuzuar që të kthehet në vendin e tij, rreth tij kanë ardhur bashkëpartiakët e tij, për shkak së cilës Xhaferi dha 10 minuta pauzë dhe i ftoi deputetët ta lëshojnë sallën

Kontrolloni gjithashtu

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobishme

Parlamenti Evropian: Besueshmëria e BE-së po dëmtohet nga mungesa e suksesit në dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë

Parlamenti Evropian në rezolutën  që e miratoi të enjten, konstaton se besueshmëria e Bashkimit Evropian …