Xhemil Beqiri: EDHE NJË ZHGËNJIM I MADH NË OHRIN SHQIPTAR TË ROBËRUAR NGA SLLAVET. SI MUND TË PRITEJ NGADHNJIMI I BINIT DHE I BISLIMIT!

SOT, BINI, KRIEMINISTRI I KOSOVES U KËRKOI NDËRKOMBTARVE TA DËNOJNË SERBINË DHE VUÇIÇIN,  O’ TEMPORA O’ MORES!

Serbinë nuk e kanë dënua ka mbi 200 vite që ka bërë GJENOCID, mbi popullin AUTOKTON

SHQIPTAR, po kjo evropë dhe amerikë prandaj mos kërko nga përkrahsit e serbisë ta dënoin serbinë!

Ata të dënuan ty Albin-Bini dhe Dardanin e jo serbinë!’Ishe aty sy me sy, me Borel,Lajçak Vuçiç dhe Eskobar, pse nuk ju tha se, Serbia ka 200 vite që na vret e na pret,na djegë e na i ka marr trojet dhe ju prap po e gudulisni e neve na kërcvnoni!!

PSE ALBINI NUK JU THE KETO TË VËRTETA

DHE PSE PRANOVE ASICIONIN REPUBLIK SERBE??

Albin ke rëshqit si thiu në akull qysh kur VV E KTHEVE NE VV TE KOSIVES RELUBLIK DHE U LSRGOVE NGA VV SHQIPTARE PRANDAJ TU THYE KURIZI NE BRUKSELL DHE OHER!

Plus ti je bërë si Ali Ameti more njeri ai të mësoi se, MOS MIREMI ME TË KALUAREN NGASE E HUMBIM TË ARDHMEN!!

E’ Albin nëse nuk e themi të kalumën e hidhur nuk përmirsojmë të ardhmen e’ këtë më mirë ta tregon dhe provon politika e Ali Ametit se, çfar arrritën shqiptaret që kur Ali Ahmeti ndan pushtetin me sllavet do të bëhen çerek shekulli dhe shqiptaret ne makedonska drzhaven nuk kanë as të drejtën e vdekjes e le më të jetës apo të drejten e gjuhës,apo të drejtën e punes siç e kanë të vetë të qujtur makedon por de fakto me rrënjë janë kopila ruso serb,pra si ke rënë aq poshtë more Albin Kurti!

Të ulesh me njerez të  tillë të marësh mend nga kolaborator të sllavëve!

Albin more votat me propaganden se nëse ma jepni voton, nuk e bëjë Zajednicen,derisa nuk kërkon falje serbia për gjenocidin që ka bërë ndaj Shqiptarve ti nuk ulesh në dialog, derisa nuk na i kthen Kadastren, dhe të vraret dhe nuk kthen pensionet e Kosovës dhe derisa nuk paguan reperacionet e luftës nuk shkoJ në dialog pra këto premtime i dhe, dhe populli të dha mbi 51/perqind!

E’ tash asgjë nga premtimet nuk ke bërë përkundrazi ti mashtrove o njeri!!!

Tani sot bëre THIRJE NDËRKOMBTARVE TA DËNOJN SERBIN HAHAHAA!

Pse nuk e dënove ti serbinë kur ishe bashkë me Vuçiçin dhe me Borelin,Lajçakun dhe ,,mikun e shqiptarve” Eskobarin amerikan??

Prandaj të them si një përkrahes i joti i dikurshëm, por tani i zhgënjyer shko TE SHPIA ALBIN!

Shko se, hyre si kali i Trojes në VV E FORMUAR NGA ALI ALIU (babai i Liburnit Fatosit dhe Arbanit ) UKSHIN HOTI , ZAIM BEQIRI e  të tjerë ,ti ju imponove me bagazhin që kishe nga koha e studimeve dhe ngase ishe sekretari i zyres së ADEM DEMAÇIT QË ISHTE ZËDHENSI I UÇK, dhe ngase i burgosur politik nga Serbia ti shumë mirë e bëre lojen dhe fitove besimin e ALI ALIUT dhe e more ,.kalan” nga mbrenda dhe nga VV SHQIPTARE, e bëre vv lepublik te KOSOVES, njëjt si lpk-  ldk,dhe tjerat parti që u formuan pas luftës!

Prandaj shko te Shpia Albin!

Harove bashkimin kombtar (ngase e ke pas mashtrim )ku ngeli malësia jote nga vijnë prindët e tu?

Ku ngeli Dardania lindore Presheva Bujanovci Medvegja ku ngeli Sanxhaku dhe Tregu i ri, ku mbeti Kumanova, Shkupi,e deri në Manastir?

Nuk mundish me dhënë përgjigje se ma shumë ke veprue për përçarje se sa per BASHKIM  në emër të rremë VV

Prandaj shko te Shpia Albin!

Shko te shpia se nuk ke krye asgjë që ke premtu!

Thoje se Dialogu është pika e fundit dhe defakto po meresh qe dy vite me dialog dhe nuk ndërtuat asnjishkollë apo çerdhe apo spitale që premtuat

Pra asgje nuk keni plotsue nga ato premtime ( mashtrime) prandaj hec Albin shko te shpia ruaje gjysmen e ftyres së krejt fryren e ke të fëlliqur nese ende rrin si kryeminister i dështuar!

Ne zgjedhjet ne Makedonska dërzhaven hapur përkrahe Ziadinin, dhe ja humbe dhe fitoren e tashti dhe tashti pa fije morali i bie ne gjunjë Ali Ametit nji kolaboracionisti i dëmshëm për Shqiptaret në Maqedoni!

Prandaj ik, shko Albin në shtëpi, e mos e fut veten edhe më shumë në TRADHTI!!

 

 

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Ahmeti: Nga arkiva e tij, shkencë dhe art

Rexhep Ahmeti: Nga arkiva e tij, shkencë dhe art (Ribotim) Rexhep Ahmetin, e kisha shok …