Xhevat Bislimi

Xhevat Bislimi: E pa pse u duhen të korruptuarit dhe kolaboracionistët në pushtet

Per te saten here e pame dhe e vertetuame pse i duhen pranise nderkombetare dhe “miqve” tane nderkombetare te korruptuarit, te padinjitetshmit, te shantazhuarit, injorantet, kolaboracionistet, servilet dhe sahanlepiresit e te gjitha koherave dhe kategorive… Kjo fare e ndyre u ka sherbyer atyre me zell e perkushtim ne te gjitha nismat dhe fazat e projektit antishqiptar ne Kosoven e pasluftes, ne Kosoven e lire! Prandaj, prania nderkombetare dhe “miqte” tane jane angazhuar ne menyre te vazhdueshme dhe me gjithe aparatin e tyre, te dukshem e te padukshem, qe t’i sjellin ne pushtet dhe t’i mbajne ne pushtet! Per LDK-ne nuk u duheje ndonje angazhim i madh… Ate e kane gjithmone te gatshme, qofte ne pozite, qofte ne opozite, per ta mbeshtetur pa kushte çdo nisme e projekt antishqiptar. Kete e vertetoi edhe dje me voten e saj unike (27 deputete) per faljen e 8 200 hektareve Malit te Zi!

Dita e djeshme tregoi se Gjykata Speciale (si me pare Gjykata e Hages, UNMIK-EUKEX-i) po jep efektet e deshirueshme dhe te pritura nga Fuqite e Medha, qe here na paraqiten me lekure qengji e here me lekure ujku! Dje u pa per te saten here se Kosova shqiptare sundohet, dhunohet e terrorizohet nga matrapazet, hajdutete, banditet dhe sahankepiresit qe jo vetem token dhe interesate e saj, por edhe babe e nane jane te gatshem me i shit per te shpetuar lekuren e tyre te piste! Deputete si keta qe votuan dje per faljen e tokes shqiptare me voten e tyre(!) dhe qeveritare si keta e kane sjell ne kete deregje Kosoven dhe popullin e saj shqiptar… Prandaj, “miqte” tane nderkombetare po i marrin ne mbrojtje dhe po i mbajne ne pushtet ne kundershtim me vullnetin e popullit tone! Fara e ketille e piste dhe tradhtare u hyne ne pune te gjitheve, vetem popullit te tyre jo! Ky soj hajdutesh, zhvatsish, kolaboracionistesh e puthadoresh u sherben me besnikerin e qenit te gjitheve, vetem popullit te tij ia ka me HILE…

Kontrolloni gjithashtu

Refik Hasani

Refik HASANI: Marrëveshja e Konçulit

Marrëveshja e Konçulit (20 maj 2001-20 maj 2024) Më datën 20 maj 2001, pas një …