KEK
Fillimi / Lajmet / Ymeri: Të ndërpritet dialogu, të zhvlerësohen vetëm aktakuzat e zyrtarëve të Kosovës në listat e Serbisë(!)
Visar Ymeri

Ymeri: Të ndërpritet dialogu, të zhvlerësohen vetëm aktakuzat e zyrtarëve të Kosovës në listat e Serbisë(!)

Deputeti, Visar Ymeri, në fjalën e tij para deputetëve ka veçuar se me draft-rezolutën e paraqitur, Kuvendi i Kosovës nuk është duke kërkuar lirimin e Nehat Thaçit, por se është duke e mohuar shtetësinë e Kosovës. Ymeri deklaroi se një rezolutë e Kuvendit sot do të duhej të votohej me këto kërkesa.“Së pari Kuvendi kërkon lirimin e menjëhershëm të Nehat Thaçit. Të ndërpritet dialogu deri në lirimin e Nehat Thaçit, dhe zhvlerësimin e të gjitha aktakuzave (vetëm)  të zyrtarëve të shtetit të Kosovës që figurojnë në listat e Serbisë”, tha Ymeri, i cili problemin e qindra veteranëve të rrezikuar në pikëkalimet kufitare me vendet fqinje e ka reduktuar vetëm te zyrtarët e Shtetit, të cilët edhe ashtu kanë imunitet, për veç në ndonjë rast,  sikur është tani ky i zyrtarit të Policisë së Kosovë, Nehat Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...