KEK
Fillimi / Lajmet / Yuri Kim: Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo subjekt politik në Shqipëri por të drejtën e qytetarëve
Yuri Kim: Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo subjekt politik në Shqipëri por të drejtën e qytetarëve

Yuri Kim: Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo subjekt politik në Shqipëri por të drejtën e qytetarëve

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim rithekson se Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo subjekt politik, por se janë për të drejtën e qytetarëve për të shprehur vullnetin e tyre përmes votës. “SHBA nuk mbështet ndonjë kandidat ose parti të caktuar – SHBA mbështet të drejtën e qytetarëve për të bërë të njohur vullnetin e tyre përmes votës së tyre. SHBA paralajmëron kundër atyre që e mohojnë këtë të drejtë duke blerë vota ose duke frikësuar votuesit”, ka shkruar ambasadorja Yuri Kim.

Kontrolloni gjithashtu

Betim Gjoshi: Donika Schwarz, Albin Kurtit dhe Vjosa Osmani e përbëjnë treshen anti-Kosovë dhe anti-UÇK

Betim Gjoshi: Donika Schwarz, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani e përbëjnë treshen anti-Kosovë dhe anti-UÇK

Anëtari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se Donika Schwarz, mjerisht nga pozita e ministres ...